Начало / Последни новини / Нургюл Салимова спечели шампионската титла по класически шах при жените

Нургюл Салимова спечели шампионската титла по класически шах при жените

13-годишната Нургюл Салимова (ШК „Бургас 64“, Бургас) спечели шампионската титла от Държавното индивидуално първенство за жени по класически шах, което се проведе в Плевен.  Нургюл се класира първа на финала на първенството със 7 точки от 9 партии, като няма записана нито една загуба. За израстването на Нургюл като шахматистка голям принос има и плевенският гросмайстор Никола Спиридонов, освен сегашните и треньори. Нургюл получи купата от плевенчанката Тереза Маринова, спечелила олимпийско злато на троен скок.

Втора  се класира гросмайсторката Маргарита Войска (Локомотив Пловдив) с 6.5 точки. Трета е Виктория Радева от същия клуб, която записа 6 точки.

Най-малката участничка на финала – 9-годишната Диляна Иванова, остана десета.