Начало / Последни новини / Нора Рашева с приза за най-успешен състезател на СКШ „Плевен ХХІ“ за 2016 г.

Нора Рашева с приза за най-успешен състезател на СКШ „Плевен ХХІ“ за 2016 г.

Наградата за най-успешен състезател на СКШ „Плевен ХХІ“  за 2016 година бе връчена на държавната шампионка Нора Рашева, която имаше една силна и много успешна година.  Нейните най-добри постижения са: осмо място на Световно първенство до 8 години; трето място на Европейско първенство на страните от ЕС до 8 години ;първо място ДИП, класически шахмат и блиц до 8 години; първо място ДОП ускорен шахмат до12 години; трето място ДОП класически шахмат и ДОП блиц до 12 години; първо място Национална купа до 8 години.

Отличието на Нора Рашева беше връчено в края на втория турнир „Млади надежди“ за деца до 10 години, който се игра на 17 и 18 декември в залата на СКШ „Плевен XXI“. Турнирът от шахматната верига беше спечелен от  Никола Кънов от София. 9-годишният ученик от I -во СУ „Пенчо Славейков“ победи 7 от противниците си, състезатели на клуба-домакин, и спечели преходната купа на турнира. Той ще я притежава до следващото надпревара, която ще се проведе в края на месец януари 2017 г., отново в СКШ „Плевен XXI“.

shah

Второто място с 6 точки зае Нора Рашева, която допусна само едно поражение от победителя. Трети с 4,5 т. се класира Самоел Вътков.

Първото място при 8-годишните спечели Виктор Иванов, който успешно защити водачеството си от предишния турнир и отново стана притежател на преходната купа в тази възрастова група.

За първи път във веригата се включиха и начинаещите Миат Дюришич и Даниел Пелов, които финишираха съответно с по 2 и 1 точка.

За първите трима и за победителя до 8 години имаше предметни награди и грамоти.