Начало / Последни новини / Нора Рашева с награда за отлично представяне в Открит турнир по шах

Нора Рашева с награда за отлично представяне в Открит турнир по шах

7- годишната състезателка на СКШ „Плевен ХХІ” – Нора Рашева, спечели наградата за най-добро представяне в групата на момичетата до 12 години на Първия открит турнир  „Спартак Плевен XXI“.

Нора е най-малката участничка в турнира и е успяла да  натрупа 2,5 точки на ускорената контрола, научихме от мс Христинка Илиева, старши треньор на СКШ „Плевен ХХІ”.
Опен турнира се проведе на 23 януари в хотел „Ростов” с участието на 28 шахматисти. Победител стана Светозар Цеков от клуба-домакин с актив 6 точки от 7 възможни. След него се наредиха: Емил Шукин – 5,5т., Мартин Дяков – 5т. Димитър Дюлгеров – 5т., Дарио Дерешки – 4,5 т.