Начало / Последни новини / Нора Рашева шампион на Държавното училищно първенство по класически шах, спечели участие на Европейското

Нора Рашева спечели шампионската титла при момичета до 11 години в  Държавното индивидуално училищно първенство по класически шахмат до 7, 9, 11, 13, 15 и 17 години, което се проведе в гр. Добрич от 1 до 6 май. Нора успешно представи своето училище – ОУ „Валери Петров“  – Плевен, като постигна резултат 5 точки от 6 възможни в конкуренцията на 10 момичета от страната.

Тя беше единствената плевенска състезателка на първенството, в което взеха участие близо 100 деца от над 50 учебни заведения.

С тази си победа състезателката на СКШ „Плевен XXI“ придобива правото да участва на Европейското индивидуално училищно първенство, което ще се проведе в Мамая, Румъния от 31.05 до 09.06.2019 г.

Организатор на проявата за втора поредна година е БФШ 1928 и ШК „Енергия“ Добрич. Главен съдия фм Иван Стойнов.

Финансова подкрепа за участието на Нора в първенството са оказали от ОУ „Валери Петров“ Плевен с директор Ирен Димитрова.