Начало / Последни новини / Нора Рашева спечели петия турнир от веригата „Проходната пешка“

Нора Рашева спечели петия турнир от веригата „Проходната пешка“

Първокласничката от ГПЧЕ и състезателка на СКШ „Плевен ХХІ” – Нора Рачева, спечели петия турнир от веригата за начинаещи шахматисти „Прохидната пешка”. Той се проведе на 23 април В Плевен и в него участваха 19 деца на възраст между 6 и 10 години от двата плевенски клуба – СКШ „Плевен XXI“ и ШК „Спартак Плевен XXI“. Нора успя да спечели всичките си партии и с актив от 6 точки се пребори за преходната купа. Втори с 4 т. се класира Александър Георгиев, а трети със същия актив се нареди Данислав Гърков. Най-малкият участник Мартин Попов зае шесто място със своите четири победи.

13087301_проходна пешка

През месец май предстои последната надпревара, която ще определи крайния победител. Той ще спечели преходната купа и шахматен електронен часовник.
С най-големи шансове за първото място са Данислав Гърков и Нора Рашева, и двамата от школата на СКШ „Плевен XXI.