Начало / Последни новини / Нора Рашева и Валентин Митев с медали от шахматния турнир за Купа „Ивис“

Нора Рашева и Валентин Митев с медали от шахматния турнир за Купа „Ивис“

Два медала завоюваха шахматистите на СКШ „Плевен XXI“ на турнира за Купа „Ивис“, информират от Клуба. Той се проведе на 2 и 3 януари в хотел „Шипка“ в София, а плевенските шахматисти се представиха отлично на него.
7-годишната Нора Рашева спечели поредно отличие, като с 5 от 7 възможни точки завоюва първото място при момичетата до 8 г.. Тя се нареди и на 11-та позиция в комплексното класиране от общо 70 участника в турнир C.
Силно представяне в конкуренцията на 16 и 18-годишните в турнир А направи и Валентин Митев, който спечели среброто до 16 г. с 4 победи. Едва 11-годишен, Вали надделя в партиите си срещу Виктор Боев, Габриела Илиева, Гергана Димитрова и Калоян Попвасилев.
В турнир B Аделина Тодорова (10 г.) завърши с 2,5 т., а Стилиян Нановски (13 г.) – с 4.