Начало / Последни новини / Нови златни отличия за шахматисти от СКШ „Плевен XXI“

Нови златни отличия за шахматисти от СКШ „Плевен XXI“

19-годишният Дарио Дерешки, състезател на плевенския клуб СКШ „Плевен ХХІ“, спечели еднолично второто издание на международния турнир за Купа Дюни. Опенът събра 52 шахматисти, сред които гости от Турция, Гърция и Македония. Дарио записа в актива си 5 победи и две равни срещи, както и нови 35 точки към международния си рейтинг. За победата си плевенчанинът бе награден с Купа Дюни и парична награда в размер на 400 лв., научихме от треньорът на състезателя мс Христинка Илиева.

Турнирът се проведе от 2 до 5 септември в Приморско.

14249195_1741074942812565_836437170_n

В третото издание от веригата турнири „Шахмат за младите надежди“, организиран от ШК „Чесбомб“ Пловдив, първи в групата до 8 години стана Кристиян Илиев, възпитаник на детската школа на плевенския клуб. Кристиян натрупа 3 точки от 7 възможни и с тях изпревари всички свои връстници. Турнирът се състоя от 23 до 27 август в пловдивския хотел „Империал“ и събра разнороден състав от 52 шахматисти с ело под 2300, сред които и група начинаещи деца.

Ден по-късно, на 28 август в Плевен, на турнира по ускорен шахмат „Нова зора“ второкласникът от НУ „Христо Ботев“ отново показа силна игра и спечели наградата за деца до 8 години.