Начало / Последни новини / Неочаквана загуба за Владимир Петков и ТТС Рурщад в Германия

Неочаквана загуба за Владимир Петков и ТТС Рурщад в Германия

ТТС Рурщад /Херне/ с плевенчанина Владимир Петков в състава си започна годината със загуба. Тя е трета от началото на сезона в мъжката Трета Северна Бундеслига на Германия по тенис на маса. В десетия кръг възпитаника на СКТМ Тетрон и съотборниците му отстъпиха с 3:6 у дома на TuS Целе. Резултатът изненада неприятно феновете на домакините, тъй като бе допуснат срещу преодолим съперник, тъй като в осмия кръг TuS Целе едва измъкна равенство – 5:5 вкъщи срещу ТТС Рурщад. В Херне обаче не игра първата ракета на домакините Койо Канамицу. Заменилият го Мохамед Реза Акхлагхпасанд от Иран не спечели нито веднъж. Плевенският тенесист изигра три срещи, от които победи само веднъж. Владко започна участието си с двубой на двойки в който заедно с Йохан Хагберг направиха крайно оспорвани части срещу тандема на съперника Филип Флориц/Седрик Мейснер, но го загубиха с 2:3. Гостите дръпнаха с 2:0 гейма след 12:10 и 11:7. Последва обрат – 13:11 и 11:8 за 2:2. Последната пета част бе точка за точка но двойката на Херне я загуби с 10:12, а оттам и цялата среща. На сингъл Петков започна с победа 3:2 над Мейснер. На два пъти плевенчанина повеждаше в резултата – 11:9 и 11:7. Във втория и четвъртия гейм малко не му достигаше да спечели – 10:12 и 11:13. Стори го в петата част с 11:9. Последният му двубой срещу Нилс Хохмейер бе изключително важен за тима, защото при победа даваше шанс на ТТС Рурщад за равенство в мача. Владко отстъпи в първия гейм с 9:11. После надигра съперника с следващите два – 11:8 и 11:7. В четвъртата част обаче се представи слабо – 5:11, а накрая загуби и решаващия пети гейм със 7:11, което донесе победата на противника му. Така отборния резултат стана 6:3 за TuS Целе и последната среща Хагберг – Мейснер се оказа излишна. Най-слабо от домакините се представи Мохамед Реза Акхлагхпасанд. Той и Урош Гордич не успяха да вземат другия сблъсък на двойки срещу тандема Нилс Хохмейер/Тобиас Хиплер – 1:3. Иранецът загуби и индивидуалните си мачове – 2:3 от Хиплер и 0:3 от Флориц. Последният би с 3:1 Гордич. Сърбинът обаче бе категоричен срещу Хиплер – 3:0. Четвъртата ракета на Херне – Хагберг спечели единствената си среща на сингъл – 3:1 над Хохмейер.

Така след десетия кръг ТТС Рурщад е на четвърта позиция във временното класиране с пет победи, два равни и три загуби. Лидер е TTC GW Бад Хам, следван от Херта BSC Берлин и TuS Целе.

Снимка: facebook.com/Ruhrstadt.Herne