Акценти

На вниманието на пчеларите! Ще се извърши третиране в Червенобрежко

Община Червен бряг предупреждава пчеларите, че на 13.07.2016 г. от 07.00 до 10.00 ч. по линията Роман – Червен бряг – Кунино – Роман ще се проведе третиране на сервитутната ЖП ивица по линията с препарат ЕФАЗАТ 36 СЛ, карантинен срок 30 дни, при доза 3% разтвор. Препаратът не е токсичен за пчели. В случай на нужда, антидот (противоотрова) е активен въглен. Третирането се извършва срещу вредител – растения.

Подлежащите на третиране терени са в местностите на общините по протежение на железопътната линия на разстояние 6 м. от главна релса от двете страни.

Приготвянето на разтворите и зареждането ще се извърши на работни площадки, намиращи се във Враца, Мездра и Червен бряг.

Прочетете също:

20-годишен задържан в Плевен за притежание на метамфетамин; пожарникари спасиха 20 дка иглолистна гора от пожар край Червен бряг

Според информация от информационния бюлетин на МВР – Плевен, в областния град бе задържан 20-годишен …