Начало / Последни новини / Над 90 пилоти участваха в Гран При Левски

Над 90 пилоти участваха в Гран При Левски

93 пилоти от 35 клуба от България и Румъния се включиха в 3-ия кръг на Републиканския  шампионат по мотокрос Гран При Левск. Той се проведе на 13 май на мотополигон „Козар Белене”. Състезанието откри кметът на община Левски Любка Александрова.

На събитието присъстваха: Димитър Рангелов- вицепрезидент на БФМ, зам .кметовете на общината инж. Кольо Домеников и Евгени Ненков, домакинът – кметът на село Козар Белене Илия Ванков.

Оспорваните надпревари във всички класове събраха над  5000 зрители.

Ето и класирането по  информация на БФМ :

В клас МХ 65 крайната победа заслужи Живко Иванов с КТМ от „Панчо Рейсинг Тийм“, който остана втори в първия манш, а втория го спечели убедително. Иванов си тръгна от Левски с 47 точки, колкото и втория в подреждането Енис Байрямов с КТМ от „Дамасцена  Алба“ . Трети се нареди Венсислав Тошев ( 36 точки) също с КТМ от „ДжейАрСи Моторспорт.
При  МХ85 Христиан Георгиев с КТМ от „НСА Моторспорт“ триумфира и в двата манша – 50 точки, а след него в крайното класиране финишираха Радостин Михайлов ( 44т)  със „Сузуки“ от „Несебър Мото“ и Виктор Бориславов ( 40т) с КТМ от
„Мотоспорт Варна“.

Майкъл Иванов ( НСА Моторспорт, КТМ) спечели убедително победата в МХ2 и записа нови 50 точки в актива си за генералното класиране. След него и в двата манша останаха Хакан Халми ( 44т, МСК Севлиево, КТМ) и Кристиан Томпа ( 40т, Румъния, Ямаха) .    В клас МХ1 Тони Цветков ( Панчо рейсинг тим, Ямаха) победи в първия манш Адриан Радуца ( Румъния , Ямаха), но във втория румънецът кара много силно до финала и триумфира като краен победител за кръга с 47 точки. Цветков със същия актив остана втори, а трети Ивелин Манев ( 40 точки, Моторейсинг Варна, КТМ).
В клас МХ категорична победа и в двата манша записа Мартин Тодоров с „Ямаха“ от „Еър Макс Рейсинг“. Втори е Григор Царев ( 44т)  с КТМ от „ДжейАрСи Моторспорт“, а трети – Кадир Масар (40точки)  със „Сузуки“ от „Велман Моторспорт“.

За пилотите от Републиканския шампионат се очертава дълга лятна пауза, като следващия кръг от календара ще бъде на 8-9 септември в Севлиево.