Акценти

Над 35 представители на малкия и средния бизнес в Плевен проявиха интерес към възможностите за кредитиране по Jeremie

Възможностите за финансиране на малкия и средния бизнес чрез финансовите инструменти на Jeremie бяха представени на информационна среща, организирана от Областния информационен център в Плевен с активното съдействие на Община Плевен.

Над 35 представители на фирми от Плевен и региона имаха възможност да се запознаят в детайли с инструментите за финансиране на Съвместни европейски ресурси за микро-, малки и средни предприятия – Jeremie и как могат да се възползват от 563 млн. евро, управлявани от фонда.

В началото на срещата представителите на бизнеса бяха запознатиот управителя на ОИЦ – Плевен Йонка Янакиева  с актуалните възможности за финансиране по Оперативните програми.  Участващите в срещата представители на банковия сектор презентираха  специфичните особености на банковите продукти, подпомагащи малкия и среден бизнес. В импровизирани работни ателиета, във втората част на събитието, участващите бизнесмени получиха чрез директни контакти конкретна и съобразена с техните изисквания и нужди информация от експертите на банките.

И бизнеса и банките изразиха изключително задоволство от формата на събитието  и изказаха надежда, че в скоро време ще се срещнат отново, , за да споделят вече свои успешно реализирани проекти, сподели след срещата Янакиева.

Прочетете също:

„Малтери Суфле“ прави първата копка на завод за малц в Плевен

Един от трите най-големи производители на малц в света  – „Млатери Суфле”, дъщерно дружество на …