Начало / Последни новини / Над 100 пилота от четири държави се включиха в Гран При Левски

Над 100 пилота от четири държави се включиха в Гран При Левски

104 пилота от 4 държави (България, Румъния, Гърция и Турция) взеха участие в третия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос Гран При Левски, информират от Българска федерация по мотоциклетизъм. На мотополигона в село Козар Белене десетките зрители станаха свидетели на оспорвани надпревари във всички класове, като пилотите показаха майсторство и феърплей.

При най-малките в клас 65 сс победата и в двата манша извоюва Мариус Поповици от Румъния, който остави след себе си в крайното подреждане Мариус Канакис от Гърция и класиралия се на трето място Золтан Ордог от Румъния.

От българите с най-предно класиране в МХ 65 бе Виктор Бориславов (Мото спорт Варна, КТМ), който завърши четвърти в общото подреждане (1 манш – второ място, 2 манш – пето място. Общо 38 точки).

В МХ 85 безапелационно победата в двата състезателни манша спечели Николай Малинов (МСК Севлиево, Кавазаки), водил до последно битка с Антониос Сагмалис от Гърция, който караше много силно. Освен купата за победител, младият пилот си тръгна и с плакета на „Спорт тото” за най-бърза обиколка в квалификацията. Сагмалис се класира втори в състезанието, а трети Димитър Грозданов (1 – 3, 2 – 3, МХ Рейсинг Симитли, КТМ).

Общо 36 състезатели водеха битка в най-многобройния клас МХ на трасето в с. Козар Белене. Мартин Тодоров (Еър Макс Рейсинг, Ямаха) показа, че се намира в чудесна форма и победи в двата манша, за да добави нови 50 точки към актива си за генералното класиране. Втори и в двата манша остана Юлиян Райчев (МСК Панчо Рейсинг Тийм, Кавазаки – 44 точки), а трети Веселин Малинов (МСК Севлиево, Кавазаки – 40 т.)

В клас МХ 1 румънецът Адриан Радуца направи страхотно впечатление с карането си. Втори се класира Шевки Шевкиев (СМК Турция, Сузуки, 1 – 3, 2 – 2, 42 точки). Трети е Калоян Илиев (МСК Севлиево, КТМ, 1 – 3, 2 – 3, 38 т.).

В МХ 2 победител в крайното класиране от втория кръг на Републиканския шампионат стана Любомир Васев (МХ Рейсинг Симитли, Ямаха, 1 – 1, 2 – 3, 45 т.). Втори и в двата манша завърши Кристиан Ангелов (НСА Моторспорт, Ямаха), който записа нови 44 точки към актива си. Трети се нареди Тони Цветков (МСК Панчо Рейсинг Тийм, 1 – 4, 2 – 4, 36 т.).

Следващият уикенд, 21-22 май, в Троян ще се проведе Европейският шампионат по мотокрос в класовете МХ 65 и МХ 85, както и третият кръг на Републиканския ни шампионат във всички класове.