Начало / Последни новини / Надежда Рачева девета в Сърбия

Надежда Рачева девета в Сърбия

Плевенчанката Надежда Рачева се класира на девето място в дългия спринт на 400 метра на балканския шампионат по лека атлетика за жени и мъже в Нови Пазар /Сърбия/. В битката участваха 20 бегачки, които бяха разделени в три серии. Най-силна бе първата в която шест от общо седемте състезателки финишираха за време под 56 секунди. Толкова бяха и съперничките във втората серия, сред които и Рачева. Тя пресече финала на 56.40 сек след гъркинята Анна Василиу и Алиса Бечич от Босна и Херцеговина. Последните две и шестте от първа серия се класираха за финалното бягане, а Рачева остана извън него. Същото се отнася и за спринтьорките от третата серия, които бяха най-бавни. Балканска шампионка стана румънката Деница Разор – 52.76 сек., следвана от Анна Василиу 53.79 сек. и представителката на домакините Мая Чирич 53.88 сек.

В спринта на 100 метра Виктория Георгиева завърши последна /12.51 сек/ в първата серия на квалификациите и не успя да се класира за финала.