Начало / Последни новини / Момче от Белене спечели приза Спортист на месец юли

Момче от Белене спечели приза Спортист на месец юли

Теодор Домозинов от град Белене  стана победител в анкетата за най-добър млад спортист за месец юли на Viasport.bg. Той успя да получи 495 гласа. На второ място е тенисистът Динко Динев с 396 гласа, а трета е боксьорката Еми-Мари Тодорова с 220 гласа.

Момчил Ганчев един от първите треньори на Теодор не скри радостта си от тази победа, която  е още едно признание за успеха  на Теодор от европейското по борба за кадети в Стокхолм , от което той спечели бронзов медал в своята категория – 76 кг.  Ганчев подчерта, че за първи път спортист от Белене е победител в подобна анкета.

„Благодаря на всички, които са гласували за мен. Това приемам като още един стимул и отговорност”, коментира 17-годишният борец. В момента той се подготвя за Световното първенство по борба за кадети и кадетки, което ще е от 13 до 18 септември в Тбилиси (Грузия), информират от Община Белене.