Начало / Спорт / Момчетата от хандбалния клуб в Левски със сребърни медали от финалите в Шумен

Момчетата от хандбалния клуб в Левски със сребърни медали от финалите в Шумен

Момчета 12 г. -2014 год.

Момчетата от Хандбален клуб „Левски” от град Левски  спечелиха вицешампионска титла от провелите се  в Шумен Държавни финали за момчета до 12 години.

Право за участие на полуфиналите отборът на Левски спечели след победа в предварителните групи срещу отборите на Гоце Делчев и Добрич,  и един равен мач срещу отбора от Русе.

На полуфиналите момчетата от ХК «Левски» надиграха с 12:10 отборът на  ХК”ПАВЛИКЕНИ” и се класира за финала. Там отново се изправи срещу отбора от Русе и след успорвана игра  отстъпиха с 17:13 и станаха сребърни медалисти. Състезателят Борислав Марков получи индивидуална награда за най – добра лява свръзка/гард/, съобщи президентът на клуба Иван Пейков.

Състав на отбора: Георги Рачев/вратар/, Стефан Ангелов, Александър Марков, Пламен Пашанов, Метин Мюртезов, Георги Илиев, Михаел Любчев, Христо М. Христов, Валентин Николов, Валентин Пенев, Борислав Марков, Христо Н. Христов, Александър Колчев. Старши треньор: Антоанета Кирова, треньори: Георги Христов и Мирослав Данаилов.