Начало / Последни новини / Момичетата на СКШ „Плевен XXI“  с пълен комплект медали от Държавно отборно първенство

С пълен комплект медали се завърнаха момичетата на СКШ „Плевен XXI“  от Държавно отборно първенство до 12 години в Боровец.  Отборът в състав Ева Русева, Любомира Ленкова и Нора Рашева стана шампион на ускорен шах, втори на блиц и трети на класически шах в конкуренцията на 5 отбора от страната, съобщи треньорът на клуба мс Христинка Илиева. Плевенският шахматен клуб се представи и с още един отбор в тази възрастова група, който спечели бронзови отличия на блиц и две четвърти места на класически и ускорен шахмат. Вторият тим бе в състав: Аделина Тодорова, Калина Илиева и Александра Малиновски.

СКШ „Плевен ХХІ”  се състезава с отбор и при юношите до 16 години. В конкуренцията на 10 отбора от страната момчетата ни Давид Цветанов, Стилиян Нановски, Иво Малиновски и Теодор Цветанов заеха 5, 6 и 7- мо място съответно на ускорен шах, блиц и класически шахмат.