Начало / Последни новини / Младшата на ХК Левски на крачка от медалите за купата на България

Младшата на ХК Левски на крачка от медалите за купата на България

Хандбалистите на едноименния тим на град Левски и Полюс-ТМ /Плевен/ не успяха да се преборят за медали в Шумен. Тамошната зала „Плиска“ бе арена на финалния турнир за купата на България при юношите младша възраст /М-14/. Левскарите се класираха четвърти, а плевенчани останаха пети. Шест отбора спориха за трофея. Жребият отреди съставите от Плевенска област да започнат в група Б, където бе още тима на домакините. Шуменци биха и двата ни представителя – Полюс-ТМ с 23:17 и Левски с 26:17. Дербито на нашата област завърши с успех за левскарите – 21:17. Така Шумен-61 и Левски продължиха битката за купата с участие на полуфинала, а за плевенчани остана утешителната среща с третия от другата група за петото място в крайното класиране. Полюс-ТМ го спечели със 17:14 над Локомотив /Горна Оряховица/. Левскарите пък не успяха да се преборят за участие в мача за купата, отстъпвайки – 10:16 на победителя от група А – Фрегата /Бургас/. В другия полуфинал Шумен-61 надделя над Добруджа /Добрич/ с 26:16.  Именно добричлии победиха – 20:12 Левски и заслужиха бронзовите медали. Купата на България вдигнаха бургаските хандбалисти след изключително труден успех над Шумен-61.