Начало / Последни новини / Младшата на Спартак с победа в Ловеч

Младшата на Спартак с победа в Ловеч

Успех – 2:1 постигна плевенския Спартак при гостуването си на Литекс в Ловеч. Двубоят бе от деветия кръг на зоналното футболно първенство за юноши младша възраст. Победата на плевенския тим е още по-ценна, тъй като в нея не взеха участие четирима от титулярите, а други трима излязоха на терена след като преди два дни бяха с формацията на клуба U-17, загубила с 0:10 от Левски в София.

Иначе в Ловеч стана равностоен мач. През първото полувреме съперниците отправиха по няколко удара към двете врати, но гол не падна. След почивката спартаковци спечелиха трите точки за няколко минути. Първо в 55-ата Алекс Асенов надбяга бранител и озовал се сам срещу ловешкия вратар откри резултата. Отново той вкара в 53-ата минута за 2:0. Още две голови ситуации създадоха гостите. Съперникът им пък разчиташе на суматохи, при една от които оформи крайното 2:1 за Спартак.