Начало / Последни новини / Младшата на ОФК Спартак удари Литекс

Младшата на ОФК Спартак удари Литекс

Юношите младша възраст на Спартак победиха в Плевен съседа Литекс /Ловеч/ с 2:0. Двубоят бе от 20-ия кръг на зоналното футболно първенство.

Получи се равностоен мач с голови ситуации пред двете врати. Селекцията на Ботьо Ботев обаче оползотвори две от своите. В 26-ата минута Василен Никифоров изведе Александър Алексиев, който насочи топката покрай вратаря и даде аванс на домакините. Попадението отвори играта и се заредиха атаки към двете врати. До почивката обаче топката не влезе в мрежите. След нея съперниците отново се вкопчиха в здрави битка по целия терен. Тя приключи десетина минути преди края. Тогава след изпълнение на фаул Слав Петков бе изведен на добра позиция, финтира вратаря и търкулна топката в мрежата му за окончателното 2:0.