Начало / Последни новини / Младите шахматисти на „Спартак Плевен ХХI” с Купа Янтра

Младите шахматисти на „Спартак Плевен ХХI” с Купа Янтра

Пореден голям успех записаха състезателите на „Спартак Плевен XXI”. След Купа България за мъже и Купа Янтра за деца е притежание на СКШ „Спартак Плевен XXI”, съобщиха от плевенския клуб.

Турнирът по ускорен шах за деца до 12 години се проведе днес, 26 март,  във Велико Търново.  Участвали са 79 състезатели от клубове в страната. Главен съдия на турвира е IA Николай Йорданов. Шахматен клуб „Спартак Плевен XXI” участва с двама състезатели – Кристиян Георгиев и Кристиян Милев. Младите плевенски таланти доминират през целия турнир. Кристиян Георгиев се класира на 1-во място от 79 участника с 6 точки от 7 партии и спечели купата Янтра Днес. Кристиян Милев също игра добре, на малшанса го остави на 5-то място от 79 участника в крайното класиране с 5.5 точки от 7 възможни.

В извадковото класиране до 10 години възпитаниците на треньора мс Михаил Гигов, заеха първите две места – Кристиян Георгиев е 1-ви , а Кристиян Милев 2-ри до 10 години.

Организаторите от шахматен клуб „Етър”  и домакините от вестник „Янтра Днес” се бяха погрижили да направят един истински празник за децата и той се получи, споделиха от плевенския клуб.