Начало / Последни новини / Младежите на ХК Левски се класираха за финалите на държавното първенство

Младежите на ХК Левски се класираха за финалите на държавното първенство

Едноименният тим на град Левски ще участва във финалите на държавното първенство по хандбал за младежи до 19 години. Това стана факт след като преодоляха квалификациите. В тях съперници на левскарите бяха съставите на Фрегата /Бургас/ и АСТИ-91 /Хасково/. Арена на битките бе спортната зала в Ловеч. Турнирът започна оптимистично за Левски след победа на хасковлии с 27:19. След това обаче отстъпиха на Фрегата – 17:21. Селекцията от Бургас пък разгроми АСТИ-91 – 26:14 и спечели първото място. Левски завърши на второто, което също дава право на участие във финалите.

Освен Левски и Фрегата в заключителната част на националното първенство ще участват още Локомотив /Мездра/, Спартак /Варна/, Локомотив /Горна Оряховица/, Добруджа /Добрич/, Осъм /Ловеч/ и Интер /Благоевград/.