Начало / Последни новини / Младежите на ХК Левски /Левски/ срещу морски съперници за купата на България

Младежите на ХК Левски /Левски/ срещу морски съперници за купата на България

Фрегата /Бургас/ и Спартак /Варна/ са противниците на едноименния тим на град Левски в квалификациите на турнира за купата на България по хандбал за младежи до 19 години. Жребият изпрати трите отбора в група Б. Мачовете помежду им ще се изиграят на 18 януари в шуменската зала „Плиска“. Победителят от групата се класира за финалния турнир, който ще се проведе на 26-27 януари. Именно най-добрия в квалификационна група Б ще е домакин на заключителната част на турнира.

За трофея ще спорят общо 11 тима, които стартират в квалификациите.

От група А двата най-добри измежду Локомотив /Мездра/, Добруджа /Добрич/, Осъм /Ловеч/ и Раховец-2008 /Горна Оряховица/ ще се класират за финалната фаза. Квалификационните битки между тях ще се проведат в габровската зала „Орловец”. В нея ще премерят сили и съперниците от група В – Локомотив /Горна Оряховица/, АСТИ-91 /Хасково/ и Шумен-61 /Шумен/. Само победителят от тях влиза във финала.