Акценти

Министър Наталия Ефремова подкрепи Маратона на приятелството в Плевен и се включи в бягане с хора с увреждания

В Плевен министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова заяви, че присъства, за да подкрепи идеята на Маратона на приятелството. Пред БТА (Българска телеграфна агенция) тя посочи, че се е включила в една от дистанциите заедно с хора с увреждания и с решения на ТЕЛК.

По думите на министъра маратонът е пример за приятелство, солидарност и приобщаващо общество. Тя допълни, че инициативата показва и как Плевен дава модел за отношение към всички хора, независимо от възрастта им, възможностите и талантите им – както явни, така и скрити. Ефремова подчерта и позицията си, че приятелството „прави мостове“, а не разделя хората.

По трасето заедно с министър Ефремова бягаха председателят на Икономическия и социален съвет на Република България Зорница Русинова и заместник-кметът на Плевен Паулина Кирова. По време на участието си Русинова носеше най-малкия участник в събитието – бебе на шест месеца.

Над 100 участници от осем държави са се записали за дванадесетото издание на Маратона на приятелството, а децата, включени в проявата, са над 550, информира БТА.

Организаторите съобщиха, че тазгодишното издание на маратона ще подпомогне предоставянето на стипендии за студенти по медицина с отличен успех, които са загубили родител или са израснали без родителска грижа, по програмата „Готови за успех“ на фондация BCause, допълва БТА.

Прочетете също:

Плевен отваря музеи и галерии до полунощ за Европейската нощ на музеите и галериите на 16 май 2026

Плевен отново се включва в Европейската нощ на музеите и галериите – инициатива, започнала по …