Начало / Последни новини / Мизия разгромен в опашкарско дерби

Мизия разгромен в опашкарско дерби

Мизия (Кнежа) загуби в Габрово от местния Янтра 1919 с 1:5. Двубоят е от 18-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините, които са на последното място в класирането надиграха съперника, заемащ позиция непосредствено пред тях. Герой за габровци стана Момчил Савов, който реализира хеттрик. Гостите удържаха противника почти цяло първо полувреме. В края му обаче позволиха на Савов да превземе вратата им. Отново той изпрати топката в мрежата в началото на втората част. Минути по-късно Йордан Иванов направи резултата категоричен и интригата бе премахната. В 66-ата минута Савов се разписа за трети път. Десетина минути преди края Даниел Димчовски вкара почетното попадение за Мизия. Малко след това Мирослав Иванов оформи окончателното 5:1.