Начало / Последни новини / Мизия не издържа срещу Литекс

Мизия не издържа срещу Литекс

Мизия загуби в Кнежа с 0:2 от ловешкия Литекс в среща от 25-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините опитаха да се противопоставят на лидера, но не издържаха до края. На превъзходството на гостите те отговориха с всеотдайна игра в защита. Успяха повече от час да опазят вратата си без попадение. Основната заслуга за това е на вратаря Васил Тодоров, предотвратил поне пет гола. В 70-ата минута обаче негов съотборник задържа съперник и рефера отсъди дузпа, която Методи Костов превърна в гол. Попадението сломи домакините, а и силите им свършиха. Ловешките футболисти се възползваха и реализираха втори гол. Той падна в 75-ата минута след топовен шут на Виктор Мицаков.