Начало / Последни новини / Мартин Минков първи на държавното по нощно ориентиране

Мартин Минков първи на държавното по нощно ориентиране

Мартин Минков от плевенския клуб Север спечели златен медал от държавно първенство по нощно ориентиране и 56-ото издание за купата на вестник „Ехо“. Състезанието се проведе на Витоша.

Плевенчанинът беше най-бърз по трасето от 3.8 км с 280 метра изкачване и 14 контролни точки. Той изпревари с над 3 минути Костадин И. Новаков от Сливен. Другият плевенчанин тук – Пламен Райков финишира пети.

Още три медала завоюваха състезателите на СКО Север. Грета Борисова пък се класира на пета позиция в женския елит, където заданието бе 4.2 км с 285 метра изкачване и 14 контроли.

Съотборничката й Лиляна Маринова завърши втора – на 129 секунди след победителката Биляна Доневска от Троян при девойките до 18 години. Тук съперничките трябваше да преодолеят 3.5 км със 120 метра изкачване и 18 контролни точки. Сребърен медал и за Петър Вутов при мъжете до 50 години. По-бързо от него измина 3.4 км със 155 метра изкачване и 17 контроли единствено Пламен Иванов от Бегун /Варна/. Тук другия плевенчанин Иван Димитров е пети.

Бронзово отличие за Данчо Борисов при мъжете до 55 г. Той изостана по трасето от 2.9 км със 110 метра изкачване и 15 контроли със 75 секунди след победителя Тончо Тонев от Перник.

СКО Север е втори в комплексното класиране с 91 точки. Купата на вестник „Ехо“ спечели Вариант 5 /Търговище/ със 133 т. В призовата тройка е още Сини камъни /Сливен/ – 67 т.

Снимки: otrening.blog.bg