Начало / Последни новини / Мариян Маринов спечели ноемврийския открит турнир по шахмат в Плевен

Мариян Маринов спечели ноемврийския открит турнир по шахмат в Плевен

Мариян Маринов стана победител в ноемврийския открит турнир по шахмат, който се проведе на 21 и 22 ноември в зала „Спартак“. Негов домакин бе „Спартак Плевен XXI“. Той се проведе в 6 кръга по „Швейцарска система“ и в него взеха участие 10 шахматисти. Малко изненадващо, но напълно заслужено, турнирът бе спечелен убедително от Мариян Маринов, който бе чак шести по рейтинг, но постигна 5,5 точки от 6 възможни, като жребият го срещна със всички фаворити. На второ и трето място се класираха Мартин Дяков и Емил Шукин, постигайки съответно 4,5 и 3,5 точки. Следващият турнир, който ще организират домакините от „Спартак Плевен XXI“, ще бъде на 19 и 20 декември.