Начало / Последни новини / Манастирище излъга Мизия в Кнежа

Манастирище излъга Мизия в Кнежа

Новакът в Северозападната В аматьорска футболна група – Мизия загуби с 0:1 в Кнежа от гостуващия му едноименен тим от врачанското село Манастирище. Двубоят бе втори приятелски от подготовката за състава от Кнежа. /В първата си проверка Мизия победи Огоста /Хайредин/ с 3:1./  Единственото попадение падна през второто полувреме, когато гостите се възползваха от грешка в защитата на домакините. Треньорът на Мизия Димитър Петров едва събра 12 футболисти за спаринга. Въпреки отсъствието на половината титуляри отбора му имаше превес през целия двубой. Действията се развиваха предимно в половината на гостите. Съставът от Кнежа създаде и няколко чисти голови ситуации, но не успя да ги материализира.

„Проверката беше полезна за нас, защото премерихме сили с един традиционно добър тим, който може да играе с успех във В група. В състава им има футболисти от Ботев /Враца/. Резултатът не е важен. Видях това, което ме интересуваше. Затвърдиха се първоначалните ми изводи. В отсъствието на част от титулярите дадох шанс на най-младите. Те показаха, че имат потенциал да останат в отбора и помагат, но на този етап е още рано да поемат лидерски функции. Отчаяно се нуждаем от попълнения. Най-сериозно е положението в завършващата фаза. Трябва да привлечем поне двама опитни нападатели. Нуждаем се също и от централен защитник. По добра е ситуацията в халфовата линия, където можем да разчитаме на изпълнителите, които имаме“, коментира младия наставник на Мизия.

Снимка: miziabg.com