Начало / Последни новини / Лукойл Академик надви Спартак в Плевен

Лукойл Академик надви Спартак в Плевен

Плевенският Спартак допусна загуба вкъщи от Лукойл Академик /София/ със 76:82. Двубоят бе от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Така очакванията за втори успех на селекцията на Сашо Дяковски над шампиона останаха напразни. Мачът започна с минимален точков превес за домакините, които след седем минути игра водеха с 16:7. Последва силна серия на шампионите и 74 секунди преди края на първата четвърт обрата бе факт – 16:18. В оставащото време бе оспорвано, но гостите запазиха аванса си за 22:19. Във втората половина на първото полувреме никой не успя да наложи волята си. Лидерството в резултата непрекъснато се сменяше, а на няколко пъти имаше равенство в точките. Така съперниците се оттеглиха на почивка при 48:45 за плевенчани. В началото на третата част столичани възстановиха равенството – 48:48, а след това и поведоха. Спартаковци все не успяваха да заличат минималния пасив, но интригата се запази. Така преди заключителните 10 минути разликата бе 65:60 за Лукойл. Оспорваните действия продължиха до 35-ата минута, когато съотношението бе 74:71 за гостите. Последваха неточни отигравания и стрелби към двата коша. Треньорът на Лукойл на два пъти взе прекъсване. След това отборът му завърши успешно атака, а после добави и точен наказателен удар за 77:71, преди последните 129 секунди. В тях домакините не успяха да променят негативния развой. Най-резултатен в мача бе капитана им Димитър Маринчешки с 19 точки.