Начало / Последни новини / Литекс победи Спартак при децата

Литекс победи Спартак при децата

Плевенският Спартак отстъпи с 0:2 в Ловеч на местния Литекс. Двубоят бе от 11-ия кръг на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. Противно на крайния резултат селекцията на треньора Илич Митранов бе по-добрия отбор. Не успя обаче да реализира предимството си. Зрителският интерес, който предизвика срещата се оправда. Стана качествен мач. Плевенчани бяха по-добри през първото полувреме – владееха повече топката, в защита действаха перфектно, създадоха и голови ситуации. Тихомир Динев обаче не успя да ги вкара. След почивката отново гостите бяха по-дейни. В 49-ата минута обаче домакините проведоха добра атака и я завършиха успешно – 1:0. Попадението им даде увереност, а съперника леко се смути, но въпреки това отново търсеше път към отсрещната врата. В 64-ата минута обаче ловешки футболист шутира, топката уцели гредата и връхлитащия нападател я насочи в мрежата за втори път. Веднага последва натиск на спартаковци, а домакините се прибраха около наказателното си поле. Динев уцели гредата, а ловешкия вратар спаси два удара на Слав Петков.