Начало / Последни новини / Литекс излъга Спартак

Литекс излъга Спартак

Плевенският Спартак загуби с 0:1 Литекс в контролна футболна среща играна в Ловеч. Единственото попадение реализира Руслан Иванов в 75-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Стана равностоен мач. Старши треньора на гостите Александър Георгиев даде шанс на всичките си футболисти без вратаря Димитър Пантев и капитана Тихомир Тодоров, който е с лека травма. Селекцията му имаше три възможности за гол преди почивката. Пропиляха ги Крис Гади и Григор Долапчиев на два пъти. През втората част обаче плевенския тим се представи доста под възможностите си. Домакините повече владееха топката и освен победния гол имаха и още една добра възможност пред вратата на Марин Орлинов. Бившият спартаковец Преслав Антонов обаче уцели гредата в края на срещата.