Начало / Последни новини / Лиляна Маринова 7-а на Универсиадата по ориентиране

Лиляна Маринова 7-а на Универсиадата по ориентиране

Двама състезатели на плевенския СКО Север участваха в Националната универсиада по ориентиране във Варна. Става въпрос за Лиляна Маринова и Антоан Йонов. Те се състезаваха за Технически университет /ТУ/ – София, защото надпреварата е за Висшите учебни заведения в страната.

Маринова се класира на седмо място при дамите. В спринтова дистанция тя преодоля 2.3 км с 9 контролни точки за 24.02 минути. Победата е за Антоанета Дяксова от СУ – София. В спора на средна дистанция, Маринова измина 4.0 км със 100 метра сборно изкачване и 16 контроли с осмо време. Най-бърза бе Лилиана Гоцева от ЮЗУ – Благоевград.

В спринта при мъжете Йонов завърши едва 15-и. Той остана с позиция по-назад на средна дистанция. Победител и в двата старта е Иван Сираков от ВТУ – Велико Търново.

ТУ – София е отборен първенец за жени, а ВТУ – Велико Търново за мъже.