Начало / Последни новини / Летящ старт за СКТМ Тетрон в Северната А група

Летящ старт за СКТМ Тетрон в Северната А група

Плевенският СКТМ Тетрон стартира блестящо новия сезон на А група – Северна България по тенис на маса за мъже. Селекцията на играещия треньор Владимир Петков спечели и трите си срещи в първия турнир от първия етап на първенството. Нещо повече, плевенчани в състав: Владимир Петков, Шенол Ебазер, Ивайло Косев и Добрин Младенов надиграха най-сериозните си конкуренти за първото място, което е целта на Тетрон по пътя към завръщането във Висшата лига.

Плевенчани стартираха с успех 4:3 над силния състав на Комета плюс /Луковит/, в който играят плевенските възпитаници Константин Ангелов и многократния шампион Петко Габровски. Двубоят бе изключително оспорван, като луковитския отбор поведе с 3:1. Владко Петков обаче победи Габровски с 3:1, Младенов се наложи с 3:2 над Ангелов, а Ебазер надигра Цоньо Яръмов с 3:2 и обратът стана факт – 4:3 за СКТМ Тетрон.

Във втория мач Петков, Косев, Младенов и двойката Петков/Косев разгромиха тима на Ямбол с 4:0.

Третата среща бе с неизменния победител за последните три години в Северната А група – Етър /Велико Търново/. Тетронци го победиха с 4:3. Владко се справи с търновския лидер Димитър Атанасов. Ебазер загуби от 6-кратния национален шампион на сингъл Тодор Кисьов. Косев обаче надви Костадин Кисьов, а заедно с Петков биха на двойки тандема Атанасов/Тодор Кисьов. В решаващата среща Владко не даде шанс на Костадин Кисьов.