Начало / Спорт / Лекоатлет от Койнаре стана национален шампион по спортно ходене

Лекоатлет от Койнаре стана национален шампион по спортно ходене

stoian_stoianov_koinare

Състезателят на КЛА Спартак (Койнаре) – Стоян Стоянов стана национален шампион по спортно ходене за момчета и така постигна най-големия успех в спортната си кариера, съобщава сайтът plevensport.eu. Младият лекоатлет се представи отлично на провелото се на 29 март в град Балчик държавно първенство. Стоян, който бе избран в края на миналата година за лекоатлет номер 3 на своя клуб, се пребори с конкуренцията при момчетата под 16 години и триумфира напълно заслужено с титлата с резултат от 15 минути и 38 секунди. Атлетите в тази възрастова група се състезаваха на дистанция от 3 километра, като на почетната стълбичка се изкачи и още един представител на клуба от Койнаре – Валентин Танковски, който се окичи с бронзовия медал. Неговото постижение е 15.53 мин. Сребърният медал пък спечели Расим Петров от Добруджа 99 (Добрич).

На 12 април в Балчик ще се проведе и балканският шампионат по спортно ходене.