Начало / Последни новини / Лекоатлет на АК Плевен 2014 триумфира в Сърбия

Лекоатлет на АК Плевен 2014 триумфира в Сърбия

Добромир Николов от АК Плевен 2014 спечели два старта и подобри личния си рекорд. Стори го в Нови Сад /Сърбия/ по време на открития турнир по лека атлетика за юноши и девойки. Възпитаникът на треньора Никола Николов /негов дядо/ отвя конкуренцията в спринта на 60 метра още в квалификациите, където спечели със 7.22 сек. – нов личен рекорд. Във финала бе малко по-бавен, но отново остана недостижим за съперниците си. В другият старт – 60 м с препятствия въобще не даде шанс на конкуренцията, пресичайки финала с резултат 8.34 сек.

Това бяха поредните успехи на плевенчанина през тази година. Преди броени дни взе два сребърни медала на турнира в зала за кадети в Букурещ /Румъния/. Спечели ги, подобрявайки личните си резултати в дисциплините 60 м с препятствия и спринта на 200 м. В началото на октомври пък завоюва три златни медала – скок на дължина, спринт 100 м и 200 м от международния турнир за юноши в Блед /Словения/.

През месец май се окичи със сребърен медал на 110 м. с препятствия на юношески турнир в Белград /Сърбия/.