Начало / Последни новини / Лекарка и рефери спряха децата на ОФК Спартак

Лекарка и рефери спряха децата на ОФК Спартак

Спартак /Плевен/ загуби с 0:3 в Полски Тръмбеш от тамошния Янтра в среща от 12-ия кръг на детското футболно първенство на подзона Велико Търново. Не класата на съперника, който е лидер в класирането надви селекцията на Момчил Челестинов. Главната заслуга за успеха им е на дежурната лекарка на двубоя и реферите, които го ръководиха. Мачът вървеше равностойно, а в 20-ата минута нападател на домакините фаулира плевенския вратар. След прегледа лекарката се произнесе, че потърпевшия не може да продължи и трябва да бъде сменен. Вратарят дълго й обяснява, че няма травма и е готов да продължи срещата. Тя обаче бе категорична и главния съдия уважи мнението й, разпореждайки смяна. Така за Спартак на вратата застана полеви играч, тъй като резервен вратар нямаше. Въпреки това битката остана равностойна. Десетина минути след почивката нападател на Янтра не успя да догони топката, тя излезе в аут, но дори вече извън терена той центрира и негов съотборник вкара, а рефера призна нередовния гол. Това окончателно сломи плевенските футболисти. В 52-ата минута резултата бе удвоен. Малко след това бе фиксирано крайното 3:0.