Начало / Последни новини / Левски срази Партизан

Левски срази Партизан

Едноименният отбор на град Левски победи гостуващия му Партизан (Червен бряг) с 2:0. Двубоят е от втория кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Червенобрежкият тим сам си е виновен, че не взе поне точка. Футболистите му владееха инициативата през първото полувреме. Създадоха и положения за гол, но Петър Гунчев и Николай Лазаров ги пропиляха. След почивката домакините изравниха играта. Играещият треньор на Партизан – Любомир Иванов стреля от фаул, вратаря изби в гредата, но топката не влезе в мрежата. После Лазаров пропусна още два пъти. Левскарите също имаха шанс да открият резултата, но го проиграха. В 78-ата минута обаче се поправиха, възползвайки се от грешка на противниковата отбрана – 1:0. Съперникът им веднага се вдигна на щурм, но той не даде желания резултат. В последните секунди Елин Петков реализира втория гол за Левски.