Начало / Последни новини / Левски победи Ботев

Левски победи Ботев

Глътка въздух за закъсалия едноименен тим на град Левски с победа 2:1 над гостуващия му Ботев /Луковит/. Двубоят е от 18-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Успехът запази надеждите на домакините за спасение от изпадане. Мачът обаче започна кошмарно за тях. Още в началните секунди Александър Асенов се измъкна сам срещу вратаря им, но не успя да го преодолее. След това и Петър Иванов пропусна гол за гостите. Само за няколко минути след почивката левскарите изработиха трите точки. Първо се разписа Петър Димитров. Малко след това Валентин Ванов удвои. Битката отиваше към приключване, когато Кристиян Николов си вкара автогол.