Начало / Последни новини / Левски Лукойл победи Спартак в Плевен

Левски Лукойл победи Спартак в Плевен

Плевенският Спартак загуби от гостуващия му Левски Лукойл /София/ с 80:104. Двубоят е от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Селекцията на Константин Папазов владееше инициативата през целия мач и логично спечели. Първата част бе равностойна. Дори в средата й домакините имаха минимален превес в резултата. В 5-ата минута Милошевич вкара тройка за 10:10 и оттам до 10-ата минута столичани не допуснаха съперника им да ги догони – 22:20. Плевенчани не се предадоха и в началото на втората четвърт отново направиха обрат, макар и само с точка. Гостите бързо го заличиха и постепенно започнаха да увеличават преднината си. В 18-ата минута тя стана двуцифрена – 46:36. Спартаковци успеха да стопят част от нея и полувремето приключи 45:51. Силно начало за селекцията на Александър Дяковски и нов обрат – 56:55 в 24-ата минута. Той трая малко и левскарите отново дръпнаха. Преди заключителните 10 минути съотношението бе 79:63. В тях плевенския тим не успя да се противопостави и пасива му нарастваше постоянно. В 31-ата минута стана 20 точки – 63:83. Разликата се увеличи още и мача просто се доигра за протокола. Най-резултатен за Спартак бе Константин Коев с 26 точки.

Предстои избор на превозвачи по четири автобусни линии от квотата на Община Плевен

Да бъде обявена обществена поръчка за превоз на пътници по автобусни линии от републиканската, областната ...