Начало / Последни новини / Левски изпусна Павликени, Мариян Блажев със сериозна контузия

Левски изпусна Павликени, Мариян Блажев със сериозна контузия

Без победител – 2:2 завърши приятелската футболна среща в Павликени на чийто едноименен тим гостува Левски /Левски/. Селекцията на Петър Ванков повече трябва да съжалява за пропуснатия успех. Тя на два пъти повеждаше в резултата и уцели две греди. Мачът започна добре за левскарите. В 21-ата минута новото попълнение Цветан Петров стреля неспасяемо от 27-28 метра в мрежата на домакините. Малко след това голмайстора на Северозападната В група – Ивайло Иванов се измъкна сам срещу вратаря на Павликени, но се засуети и просто му подари топката. След почивката стана още по-интересно. В 52-ата минута домакините удариха греда. Малко след това лидера им Димитър Кушев получи пас от съотборник и технично насочи топката покрай левскарския страж Иван Георгиев за 1:1. После Левски доминираше. Първо в 70-ата минута Станислав Иванов проби отдясно, финтира трима бранители и насочи топката в мрежата на Павликени – 1:2. Натискът на гостите доведе до паника у съперника му. Венцислав Миленов уцели гредата. Няколко минути след това същото стори и бившия капитан на Партизан /Червен бряг/ – Цветан Петров. После отново Миленов се измъкна от опеката на противника, технично прехвърли вратаря, но защитник изби от голлинията. Така се стигна до 83-ата минута, когато продължително разиграване пред вратата на левскарите завърши с центриране, което бе засечено с шпагат и равенството бе възстановено – 2:2.

Гостите дадоха жертва в спаринга. Кракът на полузащитника Мариян Блажев бе разпран с бутоните от състезател на домакините. Бившият футболист на плевенските Спартак и Белите орли моментално бе откаран в болницата в Павликени, където му бе оказана медицинска помощ.