Начало / Последни новини / Левски без проблеми срещу Партизан

Левски без проблеми срещу Партизан

Едноименният отбор на град Левски взе поредното дерби на Плевенска област, побеждавайки с 4:0 гостуващия му Партизан /Червен бряг/. Двубоят бе от 25-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините надиграха съперника през първото полувреме и до края му изковаха успеха. Още в 3-ата минута опитния бранител на гостите Георги Петков си вкара автогол. Десетина минути по-късно Цветан Петров реализира изключително красиво попадение с шут от 25 метра. Той се разписа и с глава след центриране на Любомир Тодоров малко преди почивката. След нея левскарати продължиха да държат инициативата, въпреки че намалиха оборотите. Най-критичното положение пред вратата им бе дело на Светослав Бърканичков след чийто удар топката се отби в гредата. В 68-ата минута Любомир Тодоров оформи окончателното 4:0 с плътен удар. Той пропусна още една възможност, а Петров цели три пъти излезе сам срещу вратаря на съперника, но не успя да го преодолее.