Начало / Спорт / Купа „Търновската царица“ прибави към колекцията си Валентин Митев

Купа „Търновската царица“ прибави към колекцията си Валентин Митев

шах
След като в началото на януари състезателят на СКШ „Плевен 21“ стана носител на Купа на България „Ивис“ в София, 9-годишният шахматист спечели и втората Национална купа „Търновската царица“. Състезанието се проведе на 1 и 2 май в град Велико Търново.
Валентин Митев изигра победно първите си 6 кръга на ускорената контрола, а ремито в последния кръг му гарантира първото място в групата до 10 години. По регламент шампионите получиха парична награда от 100 лева, купа и медал. Всички призьори бяха наградени лично от изпълнителния директор на печатната медията „Янтра днес“ Тихомир Стефанов, синът на който е най-добрият състезател на търновския клуб.
Турнирът събра рекорден брой участници – 255 от всички клубове в страната. Организатори бяха ШК „Етър“ Велико Търново, със съдействието на Община Велико Търново , Българска федерация по шахмат и вестник „Янтра днес“. Това беше 17-тото по ред издание на детския турнир, който събра изявени състезатели и съвсем начинаещи в играта на възраст от 5 до 14 години.
Раздаден беше награден фонд от 1600 лева, 8 купи, 24 медала, грамоти за всички и награди за най-малките участници.
Купа „Янтра днес“ спечели Стефан Янев, който се представи най-добре от всички състезатели на местния клуб.
В проявата СКШ „Плевен 21“ участва със 7 свои състезатели. Те спечелиха едно първо и три пети места.