Начало / Последни новини / Копиехвърлячите ни останаха без медали

Копиехвърлячите ни останаха без медали

Четирима плевенчани се класираха в призовата осмица в хвърлянето копие, но нито един не достигна до медалите. Равносметката е от националния шампионат по лека атлетика на открито за мъже и жени. Изненадващо извън тройката остана бившата възпитаничка на Галя Николова в СКЛА Спартак /Плевен/ – Вержиния Милашка. Резултатът 42,34 метра на многократната национална шампионка се оказа достатъчен едва за четвърто място. Непосредствено след нея в класирането е Ванеса Хаджийска от плевенския СКЛА Феникс 2004. Победителка е Михаела  Петкова от Дунав /Русе/, следвана от Лили Стойчева /Атлетик-Хасково/ и Елена Узунова /АК-Джордан/.

При мъжете участваха двама състезатели на плевенския АК Георги Дъков. Сунай Махмудов е 5-и, а Александър Стоенчев – 8-и. Титлата завоюва Марк Славов от Стара Загора. Врачанинът Искрен Иванов взе среброто, а Валентин Цветков от Казанлък се окичи с бронза.