Начало / Последни новини / Комплект медали за боксьорките на БК Червен бряг

Комплект медали за боксьорките на БК Червен бряг

Шампионска титла, вицешампионка и бронзов медал. Това е равносметката на боксьорките от едноименния клуб на град Червен бряг в държавния личен шампионат за девойки. Плевенският клуб Мизия 80 пък излъчи сребърна медалистка. Рингът на спортната зала „Дунав“ в Русе бе арена за 57 състезателки в 11 категории.

При най-тежките /+81 кг/ Диана Шаар донесе шампионска титла за червенобрежкия тим, побеждавайки в оспорвана битка на финала Силвия Димова от Хасково. При 54-килограмовите Ния Дойнова отказа във втория рунд на полуфинала представителката н домакините Сибел Иванова. Отказа обаче спора за златото срещу хасковлийката Горяна Стоева и завърши втора. Третата боксьорка на БК Червен бряг – Благовеста Георгиева започна ударно в категорията до 60 кг, побеждавайки за секунди Никол Паунова от Габрово. На полуфинала обаче издържа само до втората част срещу Никол Андрейковска от ЦСКА и приключи с бронзов медал. Тук съотборничката на Георгиева – Тала Хабас загуби още на старта от Лили Овчарова.

Дара Ганчева от Мизия 80 стана вицешампионка при 57-килограмовите. Съперничката й на полуфинала Евгения Славкова издържа само до втория рунд и се отказа. Плевенчанката загуби битката за титлата срещу Илияна Балева.