Акценти

Кой продава прилепно гуано по интернет?

прилепНа 17 февруари по електронната поща на РИОСВ – Плевен е получен сигнал за продажба на прилепно гуано в сайта OLX.BG. От екоинспекцията са проверили сигнала, но самоличността на лицето, пуснало обявата в посочения сайт, е неизвестна и не може да се осъществи контакт с него.

През месец февруари от РИОСВ – Плевен са проверявали пет сигнала, подадени от граждани на „зеления телефон” или по електронна поща.

Един от сигналите е за насипване на строителен материал в коритото на река Искър. Сигналът е препратен до Басейнова дирекция – Плевен за извършване на  съвместна проверка.

Друг сигнал за наличие на отпадъчен строителен материал и черна хартия, изхвърлени на края на асфалтовия път в гората, посока “Комудара“ е препратен по компетентност за извършване на проверка от Община Плевен.

Прочетете също:

Професионални гимназии в Плевен демонстрират специалности на Панаир на уменията под мотото „От знание към умение – от Плевен към успеха“

В Плевен днес започна Панаир на уменията, където професионалните гимназии в града представят своите специалности …