Начало / Последни новини / Кметът Спартански със специален поздрав към плевенските тенисистки, оглавили ранглистата „Тенис Европа“

От началото на 2021-а година две млади плевенски спортистки са начело на обновената ранглиста „Тенис Европа” за момичета до 14 години. Първото място заема възпитаничката на тенис клуб „Плевен ПСК” Йоана Константинова, следва я Росица Денчева от клуб „Плевен – 90”.

В края на миналата година Константинова спечели първата си титла от турнир на ITF за девойки до 18-годишна възраст. Талантливата плевенчанка триумфира на турнира от пета категория на кортовете ТК „Барокко” в София. През миналия сезон тя спечели и титлата на сингъл на турнира от втора категория на Тенис Европа в Чачак (Сърбия). На двойки пък триумфира на турнира до 16 год. от втора категория „Дема къп”. Йоана има още четири втори мeста на сингъл и две втори по двойки от турнири на Тенис Европа.

Росица Денчева спечели през 2020 г. шест титли на сингъл и три по двойки в турнири от „Тенис Европа”. При това три от титлите на сингъл са в състезания до 16-годишна възраст. Тя спечели първите места на турнири в София, Бургас и Пловдив. При 14-годишните е първа на турнирите в Бургас, Пазарджик и Свиленград.

Константинова и Денчева спечелиха и всички възможни титли на сингъл и по двойки на турнира от Източноевропейското първенство до 14 г. в Анталия (Турция). Росица Денчева получи покана за двуседмично участие в школата на Рафаел Надал.

Георг Спартански покани младите тенисистки и техните треньори, за да ги поздрави лично с големия успех за града и страната ни. Росица Денчева беше придружавана от Даниел Ангелов – националeн треньор, Иво Войников – председател на ТК „Плевен – 90”, и от своята майка.  Поради предстоящо участие в турнир в Анталия, Турция, Йоана Константинова беше представлявана от председателя на ТК „Плевен – ПСК” Манол Манолов.

От името на Федерацията по тенис Даниел Ангелов благодари на Георг Спартански за подкрепата от страна на Община Плевен за развитието на тенис спорта в града ни. Той допълни, че и занапред ще се разчита на доброто партньорство с местната администрация особено в ситуацията на предизвикателства, свързани с COVID епидемията. Отговорността ни сега, когато сме на върха, е много голяма, подчерта Ангелов.

Тенисът и изобщо спортът е една от малкото сфери, с които страната ни може да бъде световно известна. Поздравявам младите тенисистки и треньорите за техния труд и амбиции с пожелания за още по-високи успехи и за спортен път само напред и нагоре, обърна се към гостите си Георг Спартански. Заедно те обсъдиха и състоянието на тенис базата в Плевен и възможностите за нейното обновяване.

В знак на уважение към постиженията на Йоана Константинова и Росица Денчева кметът им подари книгата на Владимир Памуков, Тодор Шабански и Бончук Андонов „България на Олимп”, представяща всички 48 българи олимпийски шампиони и 289 олимпийски медалисти, с посланието и те да постигнат най-високия спортен връх.