Начало / Последни новини / Китаец спря Теодор Домозинов на турнир „Дан Колов – Никола Петров”

Китаец спря Теодор Домозинов на турнир „Дан Колов – Никола Петров”

Състезателят на плевенския СКБ Изобор – Теодор Домозинов загуби още на старта на 57-ия международен турнир по борба за мъже „Дан Колов – Никола Петров” в Русе. Победи го китаецът Занг в категорията до 72 кг в класическия стил. Още в следващата среща стана ясно, че турнира окончателно приключи за беленчанина, защото съперникът му няма да може да го изтегли на репешаж, тъй като загуби от българския борец Айк Мнацаканян, бронзов медалист от световното Будапеща 2018. Именно Мнацаканян достигна до финала, където днес ще излезе срещу руснака Манцигов. Успешните схватки на Айк осигуриха участие на Занг в битките за бронзовите медали.

Домозинов бе единствения представител на СКБ Изобор в националния тим на България, който участва в турнира.