Начало / Последни новини / Калоян Иванов първи и за купа „СиВен“

Калоян Иванов първи и за купа „СиВен“

Втори златен медал за състезателя СКО Север /Плевен/ – Калоян Иванов при момчетата до 14 години. След победата в състезанието по ориентиране за купа „Шуменска крепост“, той спечели и старта на средна дистанция за купа „СиВен“. Плевенчанинът бе най-бърз по трасето от 2.4 км с 50 метра изкачване и 10 контролни точки, финиширайки за 20:18 минути. Със 150 секунди след него изостана най-сериозния му конкурент Тервел Драгоев от Диана /Ямбол/.

В същата възрастова група, но за момичета, Вилиана Гургурова завоюва бронзов медал. Плевенчанката завърши на 3 минути и половина след победителката Емили Александрова от Вариант 5 /Търговище/. Второто място тук е за съотборничката й Рената Ненкова.

Тони Иванов измина 5.6 км със 150 метра изкачване и 18 контроли точки с пето време при 18-годишните. Златният медал заслужи Мартин Аргиров от Истрос /Русе/.

Четвъртият представител на плевенския клуб – Цветелин Велков завърши седми в старта на 4.3 км със 120 метра изкачване и 14 контролни точки при момчетата до 16 години. Победител тук е Преслав Щерев от Бегун /Варна/.