Начало / Последни новини / Казахстанец надви Цветан Сирашки на световното по борба

Казахстанец надви Цветан Сирашки на световното по борба

Възпитаникът на треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки в плевенския СКБ Изобор – Цветан Сирашки загуби от Нурсултан Базарбаев. Това се случи на световното първенство по борба за кадети в класическия стил, чийто домакин бе Загреб /Хърватия/. Казахстанецът спечели с 10:1 по точки в квалификациите в категорията до 60 кг. Така плевенчанина приключи участието си в шампионата на планетата още на старта. Базарбаев също не остана дълго в хърватската столица. Още в следващата си схватка той бе победен от Гагик Стоян от Франция с 11:3. Общо 24 борци участваха в схватките в категорията.