Начало / Последни новини / Кадетките на Ахил спечелиха квалификациите в Плевен

Кадетките на Ахил спечелиха квалификациите в Плевен

Ахил (София) се класира за следващия етап на държавното първенство по волейбол за кадетки. Стори го, печелейки квалификационния турнир в плевенската зала „Спартак“. Домакинът Спартак 1996 (с треньор Виолета Антонова) и другия плевенски клуб Олимпиец (с треньор Стефка Великова) отпаднаха, приключвайки участието си за сезона. Четвъртият съперник бе едноименния тим на град Ямбол. Турнирът започна с плевенското дерби, което бе и най-зрелищния мач в надпреварата. Спартак 1996 поведе с 2:0 гейма. В третата част водеше с 8 точки, но волейболистките на Олимпиец успяха не само да заличат пасива, но и да спечелят гейма. После тоталния обрат бе факт – 3:2 за селекцията на Стефка Великова. Подемът продължи и в следващия двубой срещу Ахил, но само в първата част, която Олимпиец загуби. После столичанки по-лесно взеха другите два гейма за крайното 3:0. След допуснатата загуба от съгражданките си, кадетките на Спартак 1996 загубиха крайно напрегнат мач срещу Ямбол с 0:3 – 23:25, 23:25 и 22:25. Домакините записаха същия резултат и срещу Ахил. Олимпиец пък надделя в спора за второто място над Ямбол с 3:1.